Sinemasia.com * Güney Kore ve Uzak Doğu Sinema & Kültür Sitesi    

Go Back   Sinemasia.com * Güney Kore ve Uzak Doğu Sinema & Kültür Sitesi > Sinema > Japon Sineması

Seçenekler Stil
Alt 14-07-2010, 16:18   #1
syra
Yönetici.

syra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 15070
syra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond repute
Japon Bayrağı I Give My First Love to You [2009]

IMDb Köprüsü | İndirme Linkleri

I Give My First Love to You
Boku no hatsukoi wo kimi ni sasagu
僕の初恋をキミに捧ぐ

Yönetmen: Takehiko Shinjo
Senaryo: Kotomi Aoki , Kenji Bando
Süre: 122 dk.
Tür: Dram
Vizyon Tarihi: 24.10.2009

Oyuncular:
Mao Inoue (Mayu Taneda )
Masaki Okada (Takuma Kakunouchi )
Tetta Sugimoto (Minoru Kakinouchi )
Yôko Moriguchi (Ryôko Kakinouchi )
Natsuki Harada (Teru Uehara )

Konu: Takuma; yirmi yaşına gelmeden öleceği söylenen genç ve Mayu; onu seven kız...
Hikaye çocukluklarından başlar. Babası doktor olan Mayu , Takumayla babasının çalıştığı hastanede tanışır ve birbirlerine karşı bişeyler hissetmeye başlarlar. Mayu , Takuma'nın tehlikeli hastalığını ve yirmi yaşına gelmeden öleceğini öğrenir. İki aşık belirsiz gelecekleri için bir söz verirler...
Zaman geçer , ikisi de büyürler. Mayu , Takumayı sevmeye devam eder ama diğer bir yandan sayılı günü kaldığını bilen Takuma , Mayu için sevgisini bi kenara iter ve araya mesafe koyar. Mayu kendisine karşı bişeyler hisseden bi çocukla tanışır ve Takuma da kendisiyle aynı hastalığa sahip bir kızla tanışır.

Yanlış anlamalar , söylenmemiş sözler , düş kırıklığı...
Takuma'nın hayatında zaman acımasızca akarken , sevgilerine ne olacaktır?

Trailer;

Lee Dong Wook hakkında merak ettiğiniz herşey için tıklayın:
Leedongwooktr

Konu syra tarafından (14-07-2010 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir..
syra isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-07-2010, 16:25   #2
syra
Yönetici.

syra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 15070
syra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond reputesyra has a reputation beyond repute

Lee Dong Wook hakkında merak ettiğiniz herşey için tıklayın:
Leedongwooktr

syra isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-07-2010, 20:16   #3
sonkertenkele
Misafir

konusunu okudum çok ilgi çekici geldi. en yakın zamanda izlemek lazım. oldukça trajik bir aşk hikayesine benziyor.
filmin adından yaptığım çıkarımla takuyama öldükten sonra mayu 2.aşkını da bu yeni tanıştığı çocuğa vermiştir muhtemelen.
gerçi takuyama kız arkadaşının başka bi çocukla görüşmeye başladığını öğrendiğinde hastalığı iyice azmıştır ama allahtan o da kendi pozisyonunda birini bulmuşta bari ölmeden o da 2.aşkı tatmıştır umarım. atalarımız demiş zaten davul bile dengi dengi çalarmış.
Alt 14-07-2010, 21:29   #4
dilos
Senior Member

dilos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 13711
dilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond repute

Alıntı:
sonkertenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
konusunu okudum çok ilgi çekici geldi. en yakın zamanda izlemek lazım. oldukça trajik bir aşk hikayesine benziyor.
filmin adından yaptığım çıkarımla takuyama öldükten sonra mayu 2.aşkını da bu yeni tanıştığı çocuğa vermiştir muhtemelen.
gerçi takuyama kız arkadaşının başka bi çocukla görüşmeye başladığını öğrendiğinde hastalığı iyice azmıştır ama allahtan o da kendi pozisyonunda birini bulmuşta bari ölmeden o da 2.aşkı tatmıştır umarım. atalarımız demiş zaten davul bile dengi dengi çalarmış.

Allah iyiliğini versin Kertenkele..

Zaten filmin adında meymenet yok..
ilk aşkımı sana verdim ne demek ..ne vermiş neyi vermiş..2.ciye ne kalmış ..üstelik de ölüp gidecek tedavisi ile uğraşsa aşk-meşkle uğraşacağına..
Bu ağlak ilk aşk filmleri beni bayıyor..sıkıcı ve aynılar..üstelik de bu filmlerin ardı arkası kesilmiyor..uzak doğu liselerinde aşk yasaklansa mı..
dilos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-07-2010, 22:52   #5
sonkertenkele
Misafir

açıkçası bana çok naif içten bi aşk hikayesi gibi geldi. özellikle günümüzde yaşanan ilişkileri düşününce.
o ilk aşkın heyecanını ve saflığını kim unutabilir ki?!
şimdi bi hatunu tavlamak için iyice içirip 50bin tane yalan söyleyip bir de duyarlı takılmak zorunda kalıyorum
Alt 15-07-2010, 00:30   #6
dilos
Senior Member

dilos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 13711
dilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond repute

Alıntı:
sonkertenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
açıkçası bana çok naif içten bi aşk hikayesi gibi geldi. özellikle günümüzde yaşanan ilişkileri düşününce.
o ilk aşkın heyecanını ve saflığını kim unutabilir ki?!
şimdi bi hatunu tavlamak için iyice içirip 50bin tane yalan söyleyip bir de duyarlı takılmak zorunda kalıyorum
valla ben anlamadım..
ilk aşkına duyarsız mı takılmıştın Kertenkele..
dilos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-07-2010, 00:38   #7
choonhee
Senior Member

choonhee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 2307
choonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond reputechoonhee has a reputation beyond repute

T.T bu filmler ağla ağla insanın canını çıkarıyo...
sonunu bildiğin halde yine izleyip yine ağlıyosun işte..
yinede güzeldi her ne kadar filmi izlemeyi Mao Inoue için sürdürmüşsemde ...

난 어둠에있어
나의 햇살 와서 나의 세상을 밝게
내 손을과 떠나는 절대 잡아
내 마음은 당신만을위한 이길 겁니다
약속과 당신을 사랑합니다
choonhee to cri ^^

장 근 석 ~~왕 눈 석

DrEaM gOt WiNgS
choonhee isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-08-2010, 18:38   #8
biyo
Senior Member

biyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 14528
biyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond repute

Bana birazcık Koizora (2007) yı hatırlattı. Lise aşklarını bende pek samimi bulmuyorum. Bu nedenle biraz önyargılıyım filme.
Sanırım başlıktan bende farklı bişi anladım Takuma ilk ve de son aşkı Mayu'yu öldükten sonra bocalamaması için kendinden uzak tutmakla kalmıyor istemeyerekte olsa onu seven biri olan çocuğa emanet ediyor.Sandım ben tabi izlemek lazım böyle mi

Konu biyo tarafından (15-08-2010 Saat 18:43 ) değiştirilmiştir..
biyo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29-08-2010, 18:52   #9
ssessiss
Misafir

ya zaten az bi zamanın var nie başkasıyla harcayasın kii...
la şu sonra üzeceğine şimdi üz mantığı beni çıldırtıo

Etiketler
2009, boku no hatsukoi, ı give my first love to you, japan movie, wo kimi ni sasagu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Üye ve 1 Tanrı Misafiri)

Seçenekler
Stil