Sinemasia.com * Güney Kore ve Uzak Doğu Sinema & Kültür Sitesi    

Go Back   Sinemasia.com * Güney Kore ve Uzak Doğu Sinema & Kültür Sitesi > Sinema > Diğer Asya Sineması

Seçenekler Stil
Alt 30-03-2010, 09:49   #1
dilos
Senior Member

dilos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 13622
dilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond repute

IMDb | Filmi Indir
Yönetmen: Karan Johar
Yapım Yılı: 2001
Tür: Komedi, Müzikal, Romantik, Aile

Oyuncular:
Amitabh Bachchan , Jaya Bhaduri , Shahrukh Khan , Kajol ,

Hrithik Roshan , Kareena Kapoor , Rani Mukherjee

Konu

Kabhi Khushi Kabhie Gham- Hindistansa kısaca anıldığı adıylaK3G-
çok zengin işadamı Yashovardan Raichand(Amtihabh Bachchan) ,karısı Nandini(Jaya Bachchan) ve sevgiyle büyüttükleri oğulları Rahul(Shahrukh Khan) ve Rohan(Hritrik Roshan)ın hikayesi..

Rahul kendisinin evlatlık olduğunu öğrendiğinde zaten sevmekte olduğu babasına adeta tapar..baba-oğul arasında büyük bir hayranlık vardır ve babasının her isteği Rahul için adeta emirdir ..ta ki Anjali(Kajol)yle karşılaşıp ona aşık olana kadar..genç,güzel alt sınıftan Anjalinin Raichandların elit-sosyetik zengin hayatına uyması mümkün değildir...

Yönetmen Karan Johar'ın deyişiyle K3G'' is all about loving your parents''tır..hepsi ailenizi sevmekle ilgili..

Hint sinemasının üç kuşak dev aktörlerini bir araya getiren K3G Hint sinema tarihinin de en büyük gişeli blockbusterlarından biri olmuş..çekiminden başlayarak her adımı dikkatle izlenmiş,filmin Londrada cekilen bölümleri orada yaşayan Hintilerin oyuncuları görmek için setlere akmasıyla aksamalarla çekilebilmiştir...

Dans-müzik -set anlamında da çok gösterişli, rengarenk işte Bollywood dedirten bir filmdir ....

Konu KaNeSHiRo tarafından (30-03-2010 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir..
dilos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-03-2010, 12:01   #2
dilos
Senior Member

Karizma Gücü :
dilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond reputedilos has a reputation beyond repute

Bu film nasıl anlatılır bilmem..
İstanbul Film Festivalinde Bollywood bölümü olmuştu bir kaç sene önce bu seçilen filmlerden biriydi..Bollywood'u hiç bilmeyen festival seyircisi ile 21.30 da Reks sinemasını doldurduk..
o geceyi hangi seyirciye sorsanız hatırlar..çünkü onlar normal bir film seyredeceklerini düşünürken karşılarında ''larger than life ''denilen bir film buldular, dans sahnesinde 200 kişi,ev denince şato,adam işine helikopterle gidiyor falan..
önceleri ilgiyle sonra şaşırarak sonra da gülerek izlediler hatta o kadar cok gülündü ki benim gibi Hint hayranı biri dayanamayıp o kadar gülecek ne var azarı falan çekti festival seyircisine..
neyse anılar bu kadar olsun.....

Rahul Anjali ile karşılaşır lafı bile dünyadaki milyonlarca
Shahrukh-Kajol hayranının yüreğini titretmeye yeter..
filmde Hint sinemasının efsane çiftinin karşılaşmaları,aşkları,ailelerine rağmen kurdukları hayatları bir masal gibi anlatılır ..
Taptığı babasıyla Anjali ile aşkını konuşurken sert babanın efsane aktör Amithabh Bachchan..nasıl bu kızın bize uygun olduğunu,bizim hayatımızı yaşayabileceğini düşünürsün demesine boncuk boncuk sulanmış gözleriyle cevap verir Rahul..
düşünmedim ben sadece sevdim...

Hint filmlerini Hint filmi yapan her şey ama her şey var bu filmde..keder,neşe ,hüzün,ayrılık ,kavuşma ,aile..

eski neslin unutulmaz çifti
Jaya-Amithabh Bachchan...-gerçek hayatta karı-kocadırlar
bugünün efsane çifti her filmi blockbuster olmuş
Shahrukh Khan ve Kajol...
yeni neslin gözde oyuncuları
Kareena Kapoor ve Hritrik Roshan...

seyredin eğlenin..Hintliler gibi hayattan kaçın..
Alt 30-03-2010, 12:17   #3
KaNeSHiRo

KaNeSHiRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 16937
KaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond reputeKaNeSHiRo has a reputation beyond repute

bu yorum cok lezzetli ve istah kabartici yapmis filmi...
hint filmlerine olan soguklugum gecer gecmez izleyecegim....

Turgut Uyar

KaNeSHiRo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-05-2010, 22:50   #4
CeMRe
Member

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 96
CeMRe will become famous soon enough

bende bu filmin kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. aile kavramıda çok güzel işlenmiş, sevgi de aynı şekilde
CeMRe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2010, 09:21   #5
dilos
Senior Member

Karizma Gücü :

Alıntı:
CeMRe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende bu filmin kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. aile kavramıda çok güzel işlenmiş, sevgi de aynı şekilde
Shahrukh Khan ve Kajol her hangi bir çift değil Hintlilere göre
Hint filmlerinin aşkı en iyi anlatan çiftidir..

perdede yansıttıkları ve her filmde daha da güçlenen aşk kimyası nerdeyse elle tutulur bir şeydir ,dünyanın her yerinde sayıları milyonlarla ölçülen hayranlarına göre onlar gelmiş geçmiş en başarılı çifttir bu sinemada..
adlarına açılmış hayran klupleri, kendileri için yapılmış binlerce video
ikisinin sadece filmlerde değil gerçek hayatta da birlikte olmaları gerektiğine derinden inanan-ikisi de evli ve cocuk sahibidir- milyonlarca insanla gerçek bir Bollywood fenomenidir Shahrukh -Kajol beraberliği..
Alt 01-06-2010, 22:20   #6
biyo
Senior Member

biyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 14441
biyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond repute

bu yorumlar bana filmi mutlaka izlemelisin sinyalinii verdi ben bir hevesle 1,34 gb lık filmi indirdim buna değeceğini düşünüyorumm
Bir ilkim olarakta yerini alıcak galiba şey ilk kez bir hint filmi indiriyorum da

biyo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2010, 22:23   #7
dilos
Senior Member

Karizma Gücü :

Alıntı:
biyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu yorumlar bana filmi mutlaka izlemelisin sinyalinii verdi ben bir hevesle 1,34 gb lık filmi indirdim buna değeceğini düşünüyorumm
Bir ilkim olarakta yerini alıcak galiba şey ilk kez bir hint filmi indiriyorum da
Srk-Kajol için Kuch Kuch Hota Hai i izle derim ilk defası için..
ama bu film kendi dünyasında apayrıdır nerdeyse kitsch yapıtı Bollywoodun..merakla bekliyorum seyretmeni
Alt 01-06-2010, 23:13   #8
biyo
Senior Member

biyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 14441
biyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond reputebiyo has a reputation beyond repute

Alıntı:
dilos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Srk-Kajol için Kuch Kuch Hota Hai i izle derim ilk defası için..
ama bu film kendi dünyasında apayrıdır nerdeyse kitsch yapıtı Bollywoodun..merakla bekliyorum seyretmeni
o zaman önce onu izleyeyim önerin için tenkuuu diloss

biyo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-06-2010, 23:16   #9
dilos
Senior Member

Karizma Gücü :

Alıntı:
biyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
o zaman önce onu izleyeyim önerin için tenkuuu diloss
recaa ederim efemmm..
inşallah beğenirsin..iyi bir giriştir Bollywooda..mutlaka yaz üstünde biz yıllardır konuşuruz..
Alt 01-06-2010, 23:38   #10
fndk
Senior Member

fndk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karizma Gücü :
Karizma Puanı : 3357
fndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond reputefndk has a reputation beyond repute

indirdim ama izlemek bi nasip olmadı niyeyse..
üstüne de kimbilir kaç tane bollywood filmi izledim ama...

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Üye ve 2 Tanrı Misafiri)

Seçenekler
Stil